تحلیل آماری با EVIEWS

EViews نرم افزار تخصصی جهت  به استفاده از روش های اقتصاد سنجی، و به طور حرفه ای شیوه های بدیع آن است. ورژن ابتدایی برنامه مذکور توسط یکی از بانک ها در سال ۱۹۹۴ به طور خاص برای انجام تحلیل های اقتصاد سنجی به بازار ارائه شد و تا امروزه نسخه های گوناگونی از آن به جهان معرفی شده است. دلیل اصلی جهت نامگذاری EViews در حقیقت استفاده از دو کلمه Econometricو  Views است که ترکیب این دو کلمه نام این برنامه را تسکیل داده است. از دیدگاه خیل عظیمی از پژوهشگران اقتصاد و مجموعه اقتصاد سنجی، استفاده  ساده از روش های VAR (نامحدود و ساختاری) و مدل های ARIMA از برتری های این نرم افزار نسبت به سایر برنامه های آماری است. در هر صورت چنانچه محققین اقتصاد و اقتصاد سنجی نیاز بخواهند در زمینه تحقیقات اقتصادی پژوهش نمایند، استفاده از نرم افزار Eviews یکی از بهترین گزینه های پیش رو است. تحلیل آماری با EVIEWS یکی از ابزار های مناسب جهت استفاده پژوهشگران و دانشجویان حوزه اقتصاد بوده و در بسیاری از مقالات رشته های مدیریت، حسابداری، اقتصاد و … نقش بسیار مهمی دارد.

گسترده شدن و فرگیر شدن علم اقتصاد و مدل های اقتصادی از یک سو و پیچیدگی روابط بین متغیرهای اقتصادی، از سوی دیگر، استفاده از نرم افزار های بخصوص جهت تحلیل آماری را اجباری نموده است.

 قابلیت های کلیدی نرم افزار EViews:

– محاسبه و ایجاد سری های زمانی
– تخمین های خطی و غیرخطی سیستم معادلات ساده و همزمان
– رسم نمودارهای پراکنش دایره ای،میله ای، نقطه ای و سایر نمودارهای کاربردی
– ایجاد بانک های اطلاعاتی  پیشرفته
– تخمین مدل های اقتصادی به روش های MLE,Probit,Logit,3SLS,2SLS,TSLS,OLS,GLS که البته الگوریتم و برنامه ای که برای روش MLE نوشته شده است از کارایی کاملی برخوردار نیست و خطاهایی در تخمین مدل های غیر خطی دارد
– استفاده از ماتریس ها و توابع موجود در داخل نرم افزار
– تخمین مدل های اقتصادی با روش های VAR و VECM
– امکان تبادل اطلاعات با دیگر نرم افزارهای تحت ویندوز
– ایجاد بانک های اطلاعاتی
– آزمون های مختلف جهت دقت تخمین ها و بررسی وجود خطا، همبستگی، شکست ساختاری و …
– امکان برنامه نویسی در محیط نرم افزار برای تحلیل سیستم های کلان اقتصادی
– و …

با تمام این موارد هرچند تحلیل آماری با EVIEWS ابزار قدرتمندی در اختیار محققان قرار می دهد لذا یاد گیری آن نیاز مند تسلط بر میانی پیشرفته آمار است که برای بسیاری از محققین در کوتاه مدت امکان پذیر نیست.

در صورتی که مایل باشید می توانید سفارش خود را از قسمت سفارش تحلیل آماری ثبت نمایید تا توسط تیمی از مجرب ترین فارغ التحصیلان رشته های آمار پروژه شما انجام شود.پس از حداکثر ۱۲ ساعت، زمان و هزینه انجام به اطلاع شما میرسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *